חוגים

פעוטות ואישה מתופפים יחד על תוף גדול שמונח על רצפה

מוזיקלי - במעונות ברחבי הארץ

 • המפעיל : רחלי כוכבי רום
  סדרה של קונצרטים מודרכים ומפגשים עם כלי נגינה, משלבת נגנים בכלים שונים כמו כינור, בסון וקלידים. התכנית נבנתה והותאמה לילדים בגילאי שנה וחצי עד שלוש ו-4-6 ומבוססת על עולמם הפנימי וחוויותיהם.
  הסדרה חושפת את הילדים לעולם המוסיקה באמצעות מנגינות קלאסיות קצרות וקסומות, סיפורים, בובות המחשה, נגינה בכלים שונים ותנועה.הילדים משתתפים באופן פעיל, לומדים להבחין במצבי רוח שונים שמשתקפים במוסיקה, ולהתאים עצמם למושגי מהר לאט, בשקט ובקול רם.
  יתרונות
  ילדים הם סקרנים וחקרנים מטבעם. המוסיקה מעודדת את הסקרנות והחקר, שהם הבסיס ללמידה.
 • המוסיקה מרגיעה ומפתחת את הדמיון.
 • המוסיקה נותנת מקום לרגשות שונים
 • המוסיקה מעודדת ומחזקת את יכולת ההקשבה
 • הילדים משתתפים בנגינה על תוף רצפה ומתנסים בנגינה יחד עם כינור/פסנתר, זה דורש מהם להקשיב האחד לשני ולהתאים עצמם לנגינה משותפת, כמו במשחק עם חברים שבו נעודד להקשיב ולהתאים עצמם לפעילות משותפת.
 • התכנית גמישה ומותאמת לצרכי המעון.

ניתן להזמין קונצרטים ומפגשי כלי דרך מעון ועוד.

פעוטות בכובעי טבחים יושבים מסביב לשולחן ואישה מבשלת עליו בקערה על השולחן ביצים ועוד פריטי מזון

מבשלים סיפור - במעונות ברחבי הארץ

המפעיל : צוות המעון

חוג הבישול והאפייה במתקיים במעונות כבר שנים רבות זוכה לפריחה מחודשת בשנה האחרונה כחוג נוסף בשעות אחר הצהריים כחלק מהתוכנית "ויצו בקהילה".
לחוג "השף הצעיר" שאנו מורגלים לראות במעונות היום בשעות הבוקר הצטרף אח חדש, חוג "מבשלים סיפור" שהינו שילוב של שעת סיפור עם פעילות קולינרית (בישול/אפייה וכדומה) – השילוב המוצלח מנגיש את החוג גם לפעוטות הגדולים שמתקשים לשמור על ריכוז זמן ממושך ומאפשר מעבר בין הפעילויות השונות.
השילוב בין שני הפעילויות וכן הפעלת החוג מאפשר גם למטפלות/מבשלות להביא לידי ביטוי יכולות נוספות בנוסף לטיפול היומיומי וכן אפשרות לתגמול גבוה יותר.
המפגש מתחיל בהקראת סיפור ולאחריו אופים/חותכים/מבשלים ומכינים מטעמים. הישיבה המשותפת סביב שולחן מזמנת חוויות, מאפשרת לילדים להתבטא, להקשיב זה לזה ולכבד את האחר. בסופו של המפגש אנחנו מספקים את חוש הטעם מהתוצרים אותם הכנו בעצמנו. הן נהנים משעת סיפור והן אוכלים ובעיקר נהנים מהביחד.

חוג חיות השקד נהריה

חוג חיות לגיל הרך – מנוצה ועד סוס פוני - מעון נהריה השקד

המפעיל : חידע

הילדים בחוגי החיות השבועיים שלנו הם ילדים סקרנים ומלאי ביטחון עצמי. חוג חיות מביא לגן קולות, ריחות ויציאה מרתקת משיגרה. ביצים, קיני ציפורים, מגוון של בעלי חיים ואפילו סוס פוני לרכיבה, כולם מגיעים לגן לפעילות שבמרכזה שיתוף פעולה וחברות בין כלל הילדים. כל מפגש בחוג הוא הזדמנות לפיתוח יכולות ויסות חושי ודחיית סיפוקים.

ילדים ותרנגולת

חוג חיות - מעון בית דגן

המפעיל: חי-גן

בחוג זה הילדים לומדים על בעלי החיים בעזרת מגע, מידע ופעילויות שונות. המפעילות בחוג מעבירות אותו בגישה טיפולית וייחודית. הילד לומד להכיר את עצמו ואת יכולתו להתמודד עם פחדים, לפתח סבלנות לשונה ולאחר, לחזק את הביטחון העצמי ועוזר לפתח כישורים חברתיים שונים, וכמובן מעשיר את הידע של הילד על עולם החי.

ילדים בתנועה עם כריות על הראש

חוג תנועה   - מעון רחובות מוהליבר

במעון נפתח חוג תנועה אתגרי ומהנה. בתהליך שנתי הילדים מתרגלים ולומדים להתמודד עם משימות מוטוריות. החוג משלב משחקי תנועה ומרחב‚ פיתוח שפה ומושגים חדשים ושימוש במרחב הכללי לחיזוק ביטחונם העצמי של הילדים בדרך חווייתית ומהנה.

ילדים בתנועה על מזרון

חוג תנועה - מעון חיפה ורדיה

במעון נפתח חוג תנועה אתגרי ומהנה בהובלתה של מטפלת מפעילה מהמעון. בתהליך שנתי הילדים מתרגלים ולומדים להתמודד עם משימות מוטוריות. החוג משלב משחקי תנועה ומרחב‚ שימוש במרחב הכללי לחיזוק ביטחונם העצמי של הילדים בדרך חווייתית ומהנה.
מנהלת המעון, אלישבע נוסיפה: "החוג פשוט חוויה מרגשת עבורנו, העבודה עם כל ילד בנפרד לפי קצב ההתפתחות שלו. הילדים כל כך נהנים שלא רוצים ללכת הביתה!!!"

ילדים במעגל על מזרון

בייבי ג’אז לגיל רך - מעון נשר האלון

שיפור ועבודה על יציבה נכונה, שיווי משקל, גמישות וקואורדינציה באווירה נעימה ושמחה בדרך יצירתית המשלבת משחק וחוויה עם מושגי היסוד מעולם הריקוד.
החוג מיועד לבני 3-4. בחוג משתתפות 13 בנות, "בוגרות" המעון משנה שעברה. הבנות  מאוד שמחו לבוא למעון והצוות כולו התרגש מהביקור.

מעון רחובות וייצמן– חוג תנועה

במעון נפתח חוג תנועה אתגרי ומהנה. בתהליך שנתי הילדים מתרגלים ולומדים להתמודד עם משימות מוטוריות. החוג משלב משחקי תנועה ומרחב‚ פיתוח שפה ומושגים חדשים ושימוש במרחב הכללי לחיזוק ביטחונם העצמי של הילדים בדרך חווייתית ומהנה.

ילדים מבשלים

מבשלים סיפור - מעון בית שאן

השפים הצעירים עוברים חוויה מיוחדת ושונה בה הם מתנסים בהכנת אוכל לבדם, עושים הכרות עם המרכיבים, לומדים את סדר הפעולות, ומשתפים פעולה בקבוצה. וכמו כן- קוראים סיפורים שמתוכם מפיקים את הפעילויות השונות.

בתמונות:
סיפרנו את הזחל הרעב והכנו סלט בריאות בהשוואה לזחל שאכל אוכל בכלל לא בריא.. ההורים מאוד אהבו את הרעיון. ובמפגש אחר קראנו את הסיפור מעשה בחמישה בלונים והכנו עוגיות מתפוצצות.

חוג "מבשלים סיפור" - מעון נפתלי-הלל ראשל"צ

בכל מפגש סיפור חדש בשילוב עם בישול/אפייה/פעילות קולינרית מתאימה  אשר קשורה בדרך כלשהי לסיפור המועבר (לאו דווקא מה שעומד בנושא הסיפור). המפעילה שושי חייט ,אחראית כיתת הגנון, מספרת את הסיפור בהמחשות שונות ומגוונות ובהשתתפות פעילה של הילדים.
הבישול והאפייה הינו תהליך יצירתי וחוויה חושית המפתחים את הדמיון וטומנים בתוכם סיפוק והנאה אדירה. המסע המופלא אל הטעמים, הריחות והצבעים מחזק את הביטחון העצמי של הילד , הופך את הילד לפעיל ושותף בפעילות מסדר היום המשפחתי, מפתח מוטוריקה גסה ועדינה ומגביר את תחושת המסוגלות.

בחורה עושה יוגה

חוג יוגה

חוג יוגה – שילוב של נשימה ומדיטציה. חשיפת האינטליגנציה הטבעית החבויה בגופנו וחיזוק הקשר בין הגוף לתודעה  היוגה מסייעת בהתמודדות עם לחצים פיזיים ונפשיים.
נתרגל יוגה, משחקי מגע ותנועה, נלמד תרגילי נשימה, נלמד להרגיע את הגוף ולהכין אותו לשינה רציפה. התרגול יסייע לילדים לפתח ריכוז, ללמוד להיות קשוב יותר, לחזק מיקוד וזיכרון. מהלך השיעורים נחזק את גופינו בעזרת תרגילי מתיחות המחקים את עולם הטבע והחיות ונגביר את המודעות לגופינו ולנשימה