חדשות המעונות

מבחני מיון ואיבחון חדשניים למועמדות לעבודה ברשת המעונות

המבדקים נערכים על ידי חברת מידות והם מיועדים לכוח אדם המטפל בחסרי ישע
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

רשת מעונות היום של ויצ"ו, המונה 180 מעונות לגיל הרך ברחבי הארץ, הוסיפה לסל הכלים שפיתחה לגיוס עובדות, גם תהליכי סינון  מותאמים לעובדות חדשות הנקלטות במערכת.

מערכי הסינון המיוחדים הנערכים על ידי חברת מידות, נקראים 'מידות Shield', והם כוללים מבדקים רב שכבתיים לכוח אדם המטפל בחסרי ישע.

בתהליך בדיקת התאמת המועמד/ת לתפקיד, נבחן הצוות המטפל בהיבטי סיכון מגוונים כמו נטייה לאלימות, תוקפנות, תלות בחומרים מסוכנים ועוד, לצד צפי ליציבות תעסוקתית בארגון.

ד"ר נעמי מורנו, מנהלת האגף לגיל הרך בויצו העולמית: "ענף מעונות היום בישראל מתמודד עם אתגרים רבים, אך האתגר העיקרי נובע מהמחסור ומתחלופת המחנכות -מטפלות במעונות. על רקע הדרישות להשקעה ממשלתית בענף, בהתאמה לחשיבותו, וכניסתו לתוקף של חוק הפיקוח על מעונות היום בספטמבר הקרוב, עלה הנושא על סדר היום הציבורי.
למרבה הצער, זה עדיין מעט מדי ולעיתים מאוחר מדי. המטפלות מהוות דמויות משמעותיות המשפיעות על התפתחותם של תינוקות, פעוטות וילדים רכים. לכן, בצד תהליכים לגיוס ושימור עובדות המעונות, שמחנו לגלות שיש פתרון אמין נוסף, המתייחס לשלב הראשון של קליטת העובדות במעונות היום. לאור החשיבות הרבה בסביבה בטוחה, יציבה ומוגנת ואקלים התפתחותי מתאים, החלטנו להשקיע בכך את הנדרש – בחנו את התוכנית באמצעות פיילוט, שהוכיח את עצמו בהצלחה.
כעת אנו עמלים, יחד עם חברת מידות, על הטמעת התהליך ברשת המעונות שלנו, בכל רחבי הארץ. אני קוראת לגורמי הרגולציה בממשלה לחבור, להוביל, להקצות לכך משאבים ולא להסתפק רק בפיקוח וביוזמות חוץ ממשלתיות".

תעודה חתומה

אופיר ליבר, מנכ"ל חברת מידות הוסיף ואמר: "במידות אנו מתמחים זה מעל 40 שנה – באבחון איכות ההון האנושי וסיכונים תפעוליים בעולם העבודה. כבר לפני מספר שנים הבנו שיש בעיה של ממש בגיוס כוח האדם בישראל לעבודה בסביבת חסרי הישע בכלל ותינוקות, פעוטות וילדים רכים בפרט.
השירות נותן שקט למעסיק, וכן, בראש ובראשונה, להורים, שמפקידים את היקר להם מכל ורוצים לדעת שאכן הצוות המטפל אחראי, אמין ויציב בדעתו. אגב, הסינון של העובדים במבחנים הללו הקטין גם את העזיבה של עובדים, שזו אחת הבעיות המשמעותיות בתחום זה, שלו השפעה קריטית על האקלים והסביבה במעון. יתרה מזאת, נמצא כי ישנו קשר ישיר בין מהימנות העובד ליציבות התעסוקתית שלו".

תהליכי הסינון החדשים, שמיושמים כעת לעובדות החדשות הנקלטות ברשת המעונות של ויצו, כוללים בדיקות רקע, שיחה פרונטלית עם המועמדת ושיחות עם מקומות עבודה קודמים, כמו גם מבחן פסיכולוגי לבחינת פוטנציאל התנהגות תוקפנית של העובדת  ועוד.
המבדקים מאפשרים ללמוד על העובדת את המאפיינים החשובים ביותר בהעסקת עובד בכלל, ובפרט בעבודה עם פעוטות וילדים ובכך להעריך את התנהגותו במצבי לחץ, עייפות, נטייה לשקר, מידת אחריות, אמינות תוקפנות  וכו'. המבדקים מאפשרים אף לבחון נטייה ליציבות תעסוקתית ובכך להתמודד עם התחלופה הגבוהה המאפיינת את המסגרות לגיל הרך בישראל. 
מערך האבחון הינו פרי פיתוח, לימוד ומחקר של מספר שנים שבמסגרתם למדנו את עולם התוכן המורכב של המטפלים בחסרי ישע תוך שימוש בפסיכולוגים התפתחותיים, תצפיות רבות וניתוח האתגרים.

"שמחנו למצוא באגף לגיל הרך בויצו שותף מקצועי מאוד ומחוייב למטרה שאכן נרתם לתהליך בזהירות אך בנחישות רבה".