המטה מדבר

ריקי מרקוס זכאי

ריקי

נשואה, אמא לתאומות. מנהלת מחלקת תכניות.

"

סוד הקבלה בנתינה

"

מתנדבות בויצו  / ריקי מרקוס זכאי

כפות ידיים יוצרות לב

מתנדבי האגף לגיל הרך הינם הון אנושי יקר ומשפיע. מכיון שרוב המתנדבים באגף לגיל הרך, הינן נשים אכתוב בלשון נקבה תוך כוונה לשני המינים.

כחלק מתפיסה ארגונית המובילה השפעה ועשייה חברתית, המתנדבות מהוות כוח אנושי חשוב בתרומתם לילדים, לצוותים במעונות ולהורים. כיום מונה האגף לגיל הרך כ- 400 מתנדבות כל שנה על בסיס קבוע או מזדמן.

מתנדבות מגיעות להתנדבות בויצו בכלל ולמעונות בפרט, מרצון אמיתי להשפיע ולקדם בתחום הגיל הרך. המתנדבות משובצות במעונות השונים ברחבי הארץ, במסגרות חוץ ביתיות לילדים  ובקו  הייעוץ – קו מידע חינמי להורים המופעל על ידי ויצו. השיבוץ נעשה תוך התחשבות ברצונה של המתנדבת אל מול הצרכים של המערכת.

האגף לגיל הרך מפעיל תכנית לשמירת קשר עם המתנדבות ולשימורן, במסגרתה מגיעות המתנדבות לתכנית הכשרה במטה ויצו. התכנית מכילה נושאים רלוונטיים לעולמן האישי והמקצועי של המתנדבות ומטרתה לתת להן כלים עימם יוכלו למקסם את עשייתן.

ההתנדבות מעניקה למתנדבות ערכים רבים וממלאת אותן  בהנאה וכיף. במפגש מתנדבות שערכנו במשרדי ויצו בתל אביב ציינו המשתתפות כי בחרו להתנדב מסיבות מגוונות, כגון: סוד הקבלה בנתינה –"… מקבלת בחזרה,  הרצון להיות משמעותית, ממלא את החסר, באמצעות הנתינה מקבלת אהבה, ממלא בחיוניות ורצון לחיות , רצון להיות פעילה, מעלה את הערכה של המשפחה כלפי המתנדבת, ויצו נתנה לי ואני רוצה להחזיר בחזרה לארגון, השלמה מקצועית, נותן מטרה ורלוונטיות…"

כמו כן נשאלו המתנדבות במה תורמים להן המפגשים הקבוצתיים במטה ויצו, התשובות היו מרגשות מאוד ואני שמחה לצטט מהן פה:  "… כלים איך לפעול עם הגיל הרך, פותח עוד חלונות, מפגש אישי ומגבש, במה להיכרות ושיתוף מעריכים אותנו, חושבים עלינו, מסתכלים עלינו בגובה העיניים, גב זקוף, מקבלות כלים חדשים, טפיחה על השכם, חיזוקים, חוויה, שובר שיגרה, נותנים כוח להמשיך.."

בנימה זו אסיים ואפנה לכל אחת ואחת מכן שקוראת שורות אלה, הפני אלינו מתנדבים ומתנדבות לעשייה משמעותית עם יכולת  להשפיע על חינוכו של הדור הבא!

ליצירת קשר:  טלפונים 03-6923857/763  או במייל