המטה מדבר

נורית ינקלביץ

תמונת פנים אישה

אמא לשניים. מנהלת תחום ההורות באגף הגיל הרך. בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והנחיית הורים.

"

עם הידיעה שהילדים של מחר חשובים לי וכי הדרך להגיע אליהם, כרוכה בחיבור לליבם ועולמם של הורים, הצטרפתי לצוות המתנדבות של 'קול להורה'

"

היום שבו השתנו חיי  / נורית ינקלביץ

הורות לראשונה

הורות / עידית ברק

דבר לא מכין אותך
להיות הורה
עולמך ישתנה כליל
לא תהיה עוד בטוח בדבר
פרט לידיעה שמעתה
עולמך אינו נקרא, אני

אומרים שכאשר נולד ילד, נולד הורה. לפני 6 שנים הפכתי לאמא, לפני כמעט שנתיים הפכתי לאמא לשניים. עם קילומטרז' של 8 שנות הורות מצטברות אני יודעת,  שכמה שאני יודעת, אני עדיין לא יודעת מספיק.

נעים מאוד, אני נורית, מנהלת תחום ההורות באגף בשנה האחרונה, למדתי לתואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית והנחיית הורים, עבדתי עם ילדים ונוער, עם נוער מנותק וחסר קורת גג ותמיכה הורית, נוער עם אוטיזם ואספרגר בתפקוד גבוה, עם ילדים בגילאי יסודי שחוו קשיים לימודיים, חברתיים ורגשיים בחיי היומיום, ניהלתי 1000 מתנדבים בשנה, הדרכתי הורים והרציתי בפניהם ועדיין, כלום לא הכין אותי ליום שבו השתנו חיי.

מה עושים כשמגיעים הביתה? איפה מניחים את הסלקל? מי יוריד את הכלב? מתי יש זמן להתאושש? האם הוא רעב? מה לעשות? מה להגיד? למי? מתי? מה עוד חשוב לדעת על גרעפס, חיבוק, שינה בלילה, גמילה מחיתולים, זמן איכות? אקמולי או נורופן? צמיחת שיניים או כאב בטן?

עם השנים השאלות אולי פחתו אבל כל אחת מהן קיבלה משקל רב יותר. ואם לא די בזה, כל שאלה גם קיבלה תגובה בין אם שתיקה, משפט או שאלה חדשה.

איך מספרים כשסבתא חולה? ומה אומרים כשהילד שואל איך סבתא עלתה לשמיים? "עם מטוס קטן? או עם ג'מבו ארבעה מנועים?"

מה אומרים כשהילד רוצה עוד, אבל לי נדמה שאולי כבר מספיק?

כמה אמת לומר לילד ואיך להתאים אותה לאוזניים קטנות ורכות?

עם הידיעה שהילדים של מחר חשובים לי וכי הדרך להגיע אליהם, כרוכה בחיבור לליבם ועולמם של הורים, הצטרפתי לצוות המתנדבות של 'קול להורה'  עברתי קורס הכשרה והצלחתי יחד עם צוות המתנדבות להגיע באמצעות הטלפון ליותר בתים. עם הזמן פתחנו קבוצות לאמהות בהריון ראשון, יצרנו הרצאות להורים במעונות ובמקומות עבודה, פיתחנו תוכן, צברנו ידע וניסיון, למדנו מכן איך לעבוד ביחד, מה אתן עושות במעונות שעובד וכדאי ליישם, צילמנו סרטוני מומחים, הצטרפנו לצוות מומחים בתכנית הטלוויזיה משפחה לפני הכל ועם זאת, חידדנו את גבולות הגזרה שלנו.

אני מאמינה שבהורות כמו בחיים התשתית החשובה ביותר שצריך ליצור היא היחסים.
ולכן, אם עדיין לא הכרנו, אתן מוזמנות לבוא להתייעץ, לשוחח או סתם לקפה.

שלכן,
נורית

בניין המרפ"ד
03-6923861   |   Nurity@wizo.org